vic

Профи в Сат-ТВ
На шляху до національного цифрового телебачення...



Телеглядачі півдня України вже до Дня незалежності отримають можливість дивитися понад два десятки телепрограм в одному пакеті. Незалежно від технічних умов віщання, рельєфних особливостей місцевості й особистих матеріальних можливостей. Такий подарунок населенню Одеської області зобов’язалася зробити місцева влада... Чиновників із півдня ставить за приклад керівникам інших регіонів Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. А виробникам декодерів сигналу нацрегулятор за приклад поставив австрійського виробника сет-топ-боксу DVBT з підтримкою стандарту MPEG-4 компанію Strong, розрекламувавши на загальнодержавному рівні її «успішний і бюджетний» продукт.

Як дали зрозуміти керівники Нацради під час презентації перетворювача австрійського виробництва, на цифру Україну все ж переведуть, і це вже не питання часу, і навіть не питання способу реалізації мети, а питання коштів. Нагадаємо, на «оцифровку» телекартинки в нашій країні, за розрахунками експертів, необхідно близько 6 млрд. грн. Із держбюджету на це готові виділити трохи більше одного мільярда, інше передбачається залучити у вигляді інвестицій. Як інвестувати «грамотно», днями всій державі показали одесити, розповівши під час прес- конференції, що влада цієї південної області заради благородної місії підключити телевізори до віщання нового покоління буквально в будинку кожного мешканця, знайшли кошти на закупівлю порядку 12 тисяч декодерів. Завдяки цьому соцпакет із дванадцяти телепрограм із чудовою цифровою якістю побачать в Ізмаїлі, Вілкові, Ренійському та Кілійському районах Одеської області — у так званій 74-ій зоні на карті телерадіовіщання. Сьогодні в цьому регіоні, за словами начальника управління у справах преси й інформації Одеської облдержадміністрації Василя Морозова, більшість мешканців названих районів можуть дивитися один — максимум три телеканали. Перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Купус, у свою чергу, зауважив, що, крім Одеської області, серед перших регіонів, куди «протягнуть цифру», будуть Сумська і Запорізька області. «Це найвдалiшi області за частотним регулюванням і найскладніші за міжнародною координацією, плюс різноманітність рельєфу дає можливість вивчити проблему запуску цифри всією територією України», — пояснив Ігор Курус. Впровадити цифрове віщання на всій території держави Україна зобов’язалась, нагадаємо, до 2015 року.

Здавалося б, усе добре... Та які пристрої можна придбавати за бюджетні кошти або за інвестиційні, залучені для реалізації соціальної програми? Зрозуміло, бюджетні. Інакше купівлею зацікавиться КРУ. А як при цьому ціні має відповідати якість? Безперечно, по максимуму. Тому в Нацраді й визначили, що ціна декодерів, придатних для оцифровки ТБ в Україні, не повинна перевищувати 50 доларів США.

Однак не встигли в регулюючому держоргані прописати жорсткі умови впровадження цифрового віщання, як ледве не відразу «знайшовся» виробник, чий продукт практично повністю відповідає вимогам регулятора — «високоякісний перетворювач за максимально доступною ціною». Знайомтеся — компанія Strong, яка в нашій країні працюватиме під ім’ям Strong Україна. Більше того, компанія розраховує запустити виробництво в Україні, реінкарнувавши таким чином більшість регіональних теле- й радіозаводів. А для того, щоб щонайбільше здешевити пристрій «на виході», комплектуючі навіть планують імпортувати за пільговими митними тарифами. Такі поступки лобісти компанії збираються «вибити» у держави через уряд шляхом прийняття змін до діючого держбюджету.

Щоправда, дуже уважного телеглядача грядущого цифрового ТБ, за рахунок податкових зборів якого держава сплатить частину програми оцифровки, могла б занепокоїти та обставина, що Нацрада якось поквапно відмовилася від інших існуючих, не менш вигідних пропозицій з постачання населення перетворювачів, і, більше того, зважилася на гучну рекламну кампанію іноземного виробника! Незрозуміло, чому без уваги чиновників лишаються інші виробники аналогічної продукції. Реальною альтернативою австрійського приймача міг би стати, наприклад, декодер фірми Thomson, що має подібні технічні характеристики й також доступну ціну. Та й ганяючись за ціною, можна, врешті-решт, за скупість розплатитися якістю. І абсолютно не туди, на думку низки експертів, спрямовані головні зусилля регулятора. Адже під час впровадження нового покоління віщання принципово важливі прокладання і механізм експлуатації мережі...

Проте, здається, подібні питання в умовах галопуючого, з ініціативи Нацради, переходу на «цифру», вже недоречні. Виробника обрано, механізми поставок, виробництва і, що важливіше, фінансування, обумовлені, саме час запускати реалізацію. Жирна крапка.

Лідія Погребняк, «День»

Добавил: Александр Глущенко

Источник: Телекритика

http://www.tv.net.ua/news.php?id=12008
 

Shurik_SAT

Профи в Сат-ТВ
А, вот в Киеве уже начался тест стандарту Mpeg-4 в цифровом єфирном тв. Вот Только тюнеров Mpeg-4 в продаже нет и диллері их пока боятся закупать как в прочем и Mpeg-2 так как их судьба уже решена и она плачевна. Через тюнер Mpeg-2 только звук віходит послушать.
 

antoniuk

Профи в Сат-ТВ
то, что судьба тюнеров под Mpeg-2 решена, понятно. Мне интересно, могут ли компьютерные ТВ-нюнеры ловить сигнал в Mpeg-4? Может им драйвер достаточно поменять и все или их судьба тоже решена?
 

hippocamus

Новичок
то, что судьба тюнеров под Mpeg-2 решена, понятно. Мне интересно, могут ли компьютерные ТВ-нюнеры ловить сигнал в Mpeg-4? Может им драйвер достаточно поменять и все или их судьба тоже решена?

На обычном WDM SkyStar3 + ProgDVB + H.264 кодек можно смотреть MPEG-4 каналы SD. HD тоже вроде можно, не пробовал.
 

nikolas2323

Любитель Сат-ТВ
Нацрада не регулює мораль і вважає рекомендації НЕК обов’язковими до виконання

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко відкинув закиди на адресу Нацради щодо «моральної цензури» теле- і радіопрограм.

«Ще раз хочу наголосити: за законом, експертні висновки щодо ознак таких порушень вправі робити лише НЕК, а Національна рада у разі отримання від цього повноважного органу відповідних рішень зобов’язана інформувати телерадіоіндустрію про встановлені обмеження. Очевидно, що претензії до Національної ради щодо причин рішень НЕК чи щодо неналежного реагування на інші телерадіопрограми, які обурюють громадськість, – безпідставні», - ідеться в повідомленні, поширеному прес-службою Нацради.

Заява була зумовлена тим, що після того, як Нацрада опублікувала на своєму сайті висновки НЕК з питань суспільної моралі, то отримала у відповідь звинувачення в цензурі від «керівників телерадіокомпаній та політиків, причетних до цієї сфери».

«Національна рада не займалася, не займається і не буде займатися аналізуванням та оцінюванням змісту теле- та радіопрограм, оскільки це не входить до її компетенції», - наголошує голова Нацради і розтлумачує, що для цього в державі існує спеціальний уповноважений орган – Національна експертна комісія з питань суспільної моралі.

Додаткові роз’яснення щодо висновків НЕК голова Нацради Віталій Шевченко та його перший заступник Ігор Курус дали також журналістам на брифінгу 21 січня. На запитання, чи буде регуляторний орган приймати репресивні рішення щодо ТРО на підставі висновків комісії по моралі, думки посадовців розійшлися.

Зокрема, Віталій Шевченко наголосив, що висновки НЕК мають рекомендаційний характер, до того ж стосуються лише конкретних випусків тої чи іншої програми, які переглянули експерти. За його словами, висновки не означають заборону того чи іншого продукту – вони свідчать, що по окремих програмах мають бути прийняті редакторські рішення – «запікати» ті чи інші нецензурні вислови або вирізати окремі сцени («якщо компанії домовляться із власниками авторських прав»). Тобто програма може бути адаптувана до вимог закону «Про захист суспільної моралі» та демонструватися на телебаченні.

Ігор Курус, який також є і членом НЕК, натомість наголосив, що згідно з законом «Про захист суспільної моралі» висновки комісії є обов’язковими до виконання. Цим Нацрада і буде керуватися при винесенні рішень за підсумками перевірок мовників.

Раніше коментар щодо характеру рекомендацій дав «ТК» Юрій Плаксюк, заступник голови Нацради. Його позиція: «Рекомендація не значить, що це якась категорична вимога. Ми просто рекомендуємо, але не наполягаємо на дотриманні».

Різні позиції членів Нацради Віталій Шевченко пояснив колегіальним характером регуляторного органу.

«Телекритика»
 

AlexZB

Профи в Сат-ТВ
Кстати в Севастополе на телеканале НТС ( Независимое Телевидение Севастополя) появился собственный телетекст. Телетекст содержит прогноз погоды, программу телепередач
на многие ТВ каналы, расписание движения поездов, электричек,
автобусов, новости телеканала НТС, справочник Севастополя
на золотых страницах, объявления. Пока ведётся тестовое вещание.
 

nikolas2323

Любитель Сат-ТВ
«Інтер» заперечує, що належить Фірташу, і може судитися з Кабміном


Компанія U.A. Inter Media Group та телеканал «Інтер» поширили офіційні заяви у відповідь на заяву прес-служби Кабінету Міністрів України. Нагадаємо, у заяві, що пояснювала відмову Юлії Тимошенко від участі у ток-шоу «Свобода на Інтері», Дмитра Фірташа було названо фактичним власником телеканалу «Інтер».

«АТЗТ «Українська незалежна ТВ-корпорація» (загальнонаціональний телеканал «Інтер») повідомляє, що відповідно до реєстру акціонерів, Дмитро Фірташ не є акціонером компанії», - йдеться у заяві каналу «Інтер». Автори заяви наголошують, що «Інтер» є прибутковим та існує на доходи від продажу реклами.

«Телеканал вважає недопустимими намагання органу виконавчої влади втручатися у його інформаційну політику, а також давати оцінку діяльності журналістів та творчого колективу. {…} Телеканал «Інтер» просить утриматись прес-службу Кабінету міністрів України від необґрунтованих коментарів на адресу телеканалу та не перебирати на себе функції органів слідства, прокуратури та судової влади», - йдеться в заяві.

Тим часом група «Інтер» висловлює стурбованість тим, що у заяві Кабміну «викладено викривлені дані щодо акціонерів групи».

«Структура власності U.A. Inter Media Group є прозорою і неодноразово розкривалась у ЗМІ. Кінцевим власником групи є Валерій Хорошковський. Сам факт того, що прес-служба органу виконавчої влади ставить під сумнів фінансові джерела каналу, з точки зору державної етики є неприпустимим. Однією з основних засад діяльності U.A. Inter Media Group є невтручання у діяльність журналістів та творчих команд телеканалів і повне та об’єктивне висвітлення подій, які відбуваються навколо», - йдеться у заяві. У групі заяву Кабміну вважають намаганням втрутитись у її діяльність «шляхом оприлюднення органом державної влади неправдивих відомостей та своїх оціночних суджень», тож «U.A. Inter Media Group залишає за собою право звернутися до суду за компенсацією збитків, яких вона може зазнати внаслідок необґрунтованих заяв Кабінету Міністрів України».

Нагадаємо, Юлія Тимошенко надала перевагу участі у програмі «Шустер live» на телеканалі «Україна».

«Телекритика»
 

Rapid

Профи в Сат-ТВ
Добридень. Не підкаже хтось хорошу антену для ефірного ТБ...? Живу в Самборі(львівська обл.)
Наперед вдячний за відповідь.
 

sector 0

Пользователь
Добридень. Не підкаже хтось хорошу антену для ефірного ТБ...? Живу в Самборі(львівська обл.)
Наперед вдячний за відповідь.
Для того щоб відповісти на запитання потрібна інформація про особливості ефірного мовлення у вашій місцевості, в якому діапазоні мовлять телеканали,рельєф міста, т.п.
 

VALLL

Профи в Сат-ТВ
sector 0
Конечно, надо учитывать и рельеф и высокие деревья и прочее.....
Но, по опыту могу посоветовать так называемую "ВОРОНУ"......
Это логопериодическая антенна, всеволновая.... Производит ее Питер и Китай.... По качеству изготовления и покраски узнаешь сразу - чья......
Работает вполне приемлемо на всех диапазонах.... Мы поставили штуки четыре - работают хорошо...
Она идет без усилителя. но я слышал, что в нее при необходимости, устанавливают и его....
 

Rapid

Профи в Сат-ТВ
Дякую за відповіді. Не дуже уявляю, як взнати діапазон мовлення у моєму місті. А як щодо домашніх ефірних антен?
Тут
http://volyatv.com.ua/goods.php?type=105
натрапив на кілька.
Можливо хтось користувався?
 

VALLL

Профи в Сат-ТВ
Дякую за відповіді. Не дуже уявляю, як взнати діапазон мовлення у моєму місті. А як щодо домашніх ефірних антен?

Вот это то, что надо.... Первая из них - это та, за которую я тебе говорил....
И не дорогая и принимант неплохо...http://volyatv.com.ua/good_detail.php?id=145

P.S. Но установка эфирной антенны это настолько геморройное дело........ Можно купить антенну за 100 баксов, а принимать она будет как кусок проволоки из меди......
Тут нужно в каждом отдельном случае подходить индивидуально...... Мы, обычно, берем в долг антенну и едем к клиенту... Устанавливаем и смотрим.... Если все устраивает - платим денежки продавцу. Если нет - отдаем назад....
 
Последнее редактирование:

tet-a-tet

Профи в Сат-ТВ
Мы берем несколько пассивных антенн (ну в 80% случаев это "ВОРОНА") + усилитель типа Bizone BI200 либо аналог и все работает почти в 100% случаев даже если надо подключить несколько ТВ.
 

schumi7

Профи в Сат-ТВ
Может кто сталкивался у меня DVB-T ресивер Cosmosat 770 usb, на днях вот такое стало, включаешь в розетку сразу на 1 канал включается и показывает, а не на ждущий режим, а самое главное на пульт не реагирует, батарейки менял уже.

на форуме этой фирмы писал и у другого человека такое же случилось, ответа нету и наверное не дождёмся от них.

Прошивки не видно, да и как его шить если на пульт не реагирует следовательно в флешку не зайти, и кабель комовский как в Опенбоксах тут некуда засунуть(
 

Odyssey

Профи в Сат-ТВ
для эфирных комплексов в Харькове и области использую антенны производства Dipol, Польша.
DIPOL 3/RZ B (A0312) или DIPOL 5/RZ B (A0512) = 3-5
DIPOL 11/6-12 (A1116) = 6-12
DIPOL 19/21-69 DIGITAL (A1911) = 21-69


мачта: труба 3/4 (дюралюминий) ~2-3 м, кронштейн с вылетом на 1-1,5 м

сетка эфира по области
===========================
3 1+1 77,25 МГц - 83,75 МГц
5 S-TET (Харьков) / 2+2 93,25 МГц - 99,75 МГц
=============================================
6 Белгород ОРТ 175,25 МГц - 181,75 МГц
7 7 канал (Харьков) / АТН (Харьков) 183,25 МГц - 189,75 МГц
9 Первый Национальный / ТРК Эра 199,25 МГц - 205,75 МГц
11 А/ТВК 215,25 МГц - 221,75 МГц
12 Белгород «Россия» 223,25 МГц - 229,75 МГц
=============================================
21 СТБ 471.25 МГц - 477.25 МГц
26 Фора (Харьков) 511,25 МГц - 517,75 МГц
28 Simon 527,25 МГц - 533,75 МГц
32 Интер 559,25 МГц - 565,75 МГц
33 плановый 4 мультиплекс 567,25 МГц - 573,75 МГц
34 ICTV 575,25 МГц - 581,75 МГц
36 М1 (Украина) 591,25 МГц - 597,75 МГц
39 Р-1 (Харьков) / ОТБ (Харьков) 615,25 МГц - 621,75 МГц
42 ТРК Украина 639,25 МГц - 645,75 МГц
44 НТН 655,25 МГц - 661,75 МГц
47 К1 687,25 МГц - 693.75 МГц
49 Фаворит.ТВ 695,25 МГц - 701,75 МГц
52 Новый канал 719,25 МГц - 725,75 МГц
57 ТЕТ 759,25 МГц - 765,75 МГц
60 5 канал (Украина) 783,25 МГц - 789,75 МГц
 
Последнее редактирование:

Nesnakomez

Пользователь
Не знаю, где про это лучше спосить. продублирую еще тут вопрос:

Имею(ВЛАДЕЮ) телевизор Sony KDL-EX310. Когда первый раз настраивал. так и не смог найти 10 цифровых каналов из эфира, которые вещают на Украину(настраивал и по аналоговому сигналу эфирному и цифровому эфирному и цифровому кабельному, во время поиска я их так и не увидел), но каким-то загадочным образом они появились. Показывали все отлично и звук и картинку. Переставлял телевизор. все, что я сделал, перевтыкнут вилку питания, кабель антенны и поставил чуток ниже телевизор. После этого эти 10 каналов цифровых перестали показывать и никаким образом я их не могу настроить. Может есть какие-то особые манипуляции, о которых я не знаю???
 
Сверху